Portal
PORTALFORUMCHATSZUKAJPOMOCUŻYTKOWNICYGRUPYSTATYSTYKIALBUMDOWNLOAD
FIAT FREEMONT OPINIE FORUM Strona Główna FIAT FREEMONT OPINIE FORUM
FIAT FREEMONT OPINIE FORUM

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Ukrywanie kabli do ładowania kamery i telefonu
Autor Wiadomość
maq 
LIGA SUBUKA

FF/DJ: FREEMONT
Wysłany: 2017-01-29, 18:48   Ukrywanie kabli do ładowania kamery i telefonu

Ostatnio wszedłem w posiadanie kamery sportowej, która ma być wykorzystywana w terenie i na rowerze. Nie będę jednak używał jej w obudowie wodoszczelnej codziennie, zatem jeździ przyklejona do przedniej szyby. Wymaga ładowania kablem podłączonym do zapalniczki. Na desce rozdzielczej wisi również telefon, służący do nawigowania. Z kabli robi się nieprzyjemna plątanina i postanowiłem je pochować.
Przygotowałem się do tego kupując wcześniej kabel micro usb o długości 3 m, co jak się okazało było prawie na styk.

Najpierw kamera. Jest przyczepiona na przyssawkę do szyby tuż pod lusterkiem. Poprowadziłem przewód najpierw podsufitką, która nie przylega do szyby, dzięki czemu łatwo umieścić w tej przestrzeni kabel. Potem przeciągnąłem go na górze pod osłoną słupka i dotarłem do uszczelki przy drzwiach, pod którą kabel mieści się doskonale. Dalej dotarłem do dolnej części deski rozdzielczej i przerzuciłem przewód nad jej dolnymi mocowaniami i na koniec dotarłem do gniazda zapalniczki z przodu. Tym sposobem kabel jest widoczny tylko koło lusterka i w dolnym schowku pod konsolą środkową. Nie odkręciłem do tego ani jednej śrubki.

Przyszła kolej na przewód do ładowania telefonu. Jako, że przyczepiam go do środkowej kratki nawiewu, zatem dobrze, żeby stamtąd wychodził. To jednak oznaczało demontaż sterowania klimatyzacją i wyświetlacz.
W tym celu najpierw trzeba podważyć srebrne listwy maskujące po obu stronach konsoli. Tą po prawej wystarczy tylko z brzegu, ale tą po lewej trzeba wyjąć całą. Dzięki temu odkryjemy śruby mocujące sterowanie wentylacją. W dolnej części jest ono przymocowane na metalowe zatrzaski. Potem należy wyjąć z niego wtyczkę i można odłożyć na bok. Odkryje się jednocześnie dolne wkręty mocujące panel z ekranem dotykowym. Dalej trzeba ostrożnie go podważyć i pociągnąć do siebie.
Po tych zabiegach, wywierciłem otwór w bocznej ścianie nawiewu, tuż za kratką i przeciągnąłem kabel. Potem ułożyłem go z boku taj, żeby nie przeszkadzał na ponowne zamontowanie wszystkich elementów.

Teraz nic mi się już nie plącze i zawsze jest na swoim miejscu :)

IMG_3942.JPG
Plik ściągnięto 4396 raz(y) 98,23 KB

IMG_3943.JPG
Plik ściągnięto 4396 raz(y) 61,71 KB

IMG_3940.JPG
Plik ściągnięto 4396 raz(y) 86,64 KB

IMG_3937.JPG
Plik ściągnięto 4396 raz(y) 89,69 KB

IMG_3928.JPG
Plik ściągnięto 4396 raz(y) 124,42 KB

IMG_3930.JPG
Plik ściągnięto 4396 raz(y) 120,91 KB

IMG_3931.JPG
Plik ściągnięto 4396 raz(y) 94,3 KB

IMG_3932.JPG
Plik ściągnięto 4396 raz(y) 140,41 KB

IMG_3934.JPG
Plik ściągnięto 4396 raz(y) 94,1 KB

Silnik: 3.6 280 KM Skrzynia biegów: AUTOMAT Przebieg: 101101km Rok prod.: 2014

darekxxl 
ROZKRĘCA SIĘ
darekxxl

Wysłany: 2017-01-29, 20:51   

Brawo dla kolegi za super opis i foto.
  Silnik: 2.0 MJ 170 KM Skrzynia biegów: AUTOMAT Przebieg: 166000km Rok prod.: 2013

maq 
LIGA SUBUKA

Wysłany: 2017-01-29, 21:54   

Dzięki ;)

Na zdjęciach widzę, że maskownicę od mocowania lusterka, przylegającą do szyby, można zdjąć i jeszcze tam ukryć kabel.
Krótką listwę, po lewej stronie konsoli, trzeba podważać od strony kierownicy, bo bliżej tego brzegu jest mocowanie. Do operacji na samochodzie natomiast używać wyłącznie plastikowych narzędzi. Zasada jest jednak taka, że narzędzia powinny być słabsze niż obiekt naprawy. Inaczej można narobić dużo szkód.

Zigor 
CZŁOWIEK FORUM

Wysłany: 2017-01-30, 15:48   

Całkiem fajny pomysł :) Ja poszedłem kabelkami podobnie jak Ty (od Yanosika i Kamery) ale nie rozkręcałem całości tylko kablami po stronie drzwi wyszedłem na samym dole i od spodu schowka wszedłem w środek pulpitu. Natomiast zasilanie z gniazdka wyprowadziłem również koło schowka i jest schowane zanim dzięki czemu mam teraz 5 gniazd do dyspozycji ;)
  Silnik: 3.6 280 KM Skrzynia biegów: AUTOMAT Przebieg: 113000km Rok prod.: 2012

maq 
LIGA SUBUKA

Wysłany: 2017-01-30, 18:46   

Rozkręcania mało, tylko trzeba być ostrożnym, żeby czegoś nie połamać. Do lutowania może kiedyś wrócę, ale jak będę potrzebował właśnie tego gniazda zapalniczki do innych celów, co się do tej pory nigdy nie zdarzyło, to wyciągnę z niego ładowarkę 2x USB i po krzyku :)

Dzisiaj jeździłem po przeróbce bardzo zadowolony. Bardzo, bardzo :)

Odpowiedz do tematu